מוקד מכירות מטרו 9930*

ההנחות בביטוח החובה לדו גלגלי נכנסות לתוקף

 

המרוויחים העיקריים – כלים תלת גלגליים שזוכים לעד 15% הנחה בביטוח
וכלים עם ABS ומערכת בקרת אחיזה (TCS)

 

לאחר תיקון תקנות הביטוח שהציג משרד האוצר בתחילת אוגוסט השנה נכנסות לתוקף ההנחות בביטוח הדו-גלגלי החל ב-1 בנובמבר, זאת לאחר עבודה שנערכה בממונה על הביטוח במשרד האוצר ובמאגר לביטוחי רכב חובה (הפול) על מנת לקלוט את הנתונים על הימצאות אמצעי בטיחות בדגמים המיובאים לישראל. במקביל, עודכן מחשבון ביטוח החובה באתר משרד האוצר (http://car.mof.gov.il/) , כך שניתן יהיה להזין את אמצעי הבטיחות הקיימים לכלי המבוקש, ולקבל את תעריף הביטוח המעודכן.


תקנות הביטוח החדשות מעניקות הנחה של 12% עבור כלים תלת גלגליים, ו-3% עבור כל מערכת בטיחות מתקדמת כגון ABS, TCS, CBS (בלימה משולבת), ו-ASC.
בשנים האחרונות מערכות בטיחות מתקדמות רווחות יותר ויותר בכלים דו-גלגליים,
וכיום ניתן למצוא מערכת ABS גם בקטנועים 125 סמ"ק העירוניים.


ההנחה המשמעותית ביותר תוענק לכלים תלת גלגליים. כך למשל הימאהה טריסיטי  התלת גלגלי זוכה ל-15% הנחה בביטוח החובה – 12% עבור היותו תלת גלגלי, ו-3% נוספים על הימצאות מערכת ABS. קטנועים אחרים, המצוידים במערכות CBS או ABS, יזכו ל-3% אחוזי הנחה, וחלק מאופנועי הקטגוריה הבכירה – A1, יזכו ל-6% הנחה עקב הימצאות שתי מערכות בטיחות – ABS ו-TCS.


הנחת העבודה של האוצר המגובה בנתונים אקטואריים של שחר רון בינה אקטוארית, המפעילה של המאגר הסטטיסטי בביטוח חובה, היא שלמערכות בטיחות מתקדמות בדו"ג יש השפעה חיובית על הבטיחות, וכי תיבחן מתן הנחה גדולה אף יותר לאחר שיאספו נתונים סטטיסטיים נוספים.