מוקד מכירות מטרו 9930*

יוזמה מבורכת של שר התחבורה

 

דו-גלגליים יורשו לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית כפי שפורסם אמש באתר YNET, מעכשיו רכבי דו-גלגלי יורשו לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית.

כך אומר שר התחבורה ישראל כץ: "כשברקע עבודות הרכבת הקלה, יזם שר התחבורה ישראל כץ מהלך שיפחית את הפקקים בנתיבי נסיעה רגילים ויקל על רוכבי קטנועים המפלסים את דרכם בין רכבים. כץ: "הדבר נכון בטיחותית ותחבורתית"

 

"שר התחבורה ישראל כץ, שמוביל את פרויקט הרכבת הקלה, יזם מהלך שיפחית את הפקקים בנתיבי נסיעה רגילים. בעקבות יוזמתו של כץ, באגף התנועה של המשטרה הודיעו אמש (יום ד') כי מעתה יותר לכלי רכב דו-גלגליים לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית. ההנחיה לגבי כלי רכב פרטיים עדיין בתוקף, ומי שיעלה על אותם נתיבים - שיהפכו למשמעותיים מאוד בעקבות העבודות על הרכבת הקלה - ייקנס ב-750 שקלים במקום 250 כבעבר.


 כץ יזם מהלך כפול: מצד אחד הגברת האכיפה כלפי נהגי רכב רגיל שיעלו על נתיב תחבורה ציבורית, ומצד שני "הוצאת" הקטנוענים מנתיבי התחבורה הרגילים, כדי להפחית את הפקקים לרווחת נהגי כלי הרכב שלא יצטרכו להתמודד יותר עם קטנועים המפלסים את דרכם בפקק. כך למעשה, ירוויחו "כל הצדדים" הנוהגים בדרך.
 
כץ אמר: "האכיפה הקפדנית בנתיבי תחבורה ציבורית מאפשרת לראשונה להפריד את הדו-גלגלי מזרם התנועה המרכזי ולתת לו לנוע בנת"צים, דבר שהוא נכון גם בטיחותית וגם תחבורתית. עם התבססות האכיפה בכוונתי להסדיר את הנוהל גם בתקנות מחייבות".

 

להמשך הכתבה: לחצו כאן