מוקד מכירות מטרו 9930*

סוגי אופנועים - אופנועי 125 סמ"ק או אופנועי 500 סמ"ק?

רכיבה על אופנוע זו חוויה ייחודית היא מאפשרת להתחבר לכביש, לשטח או למסלול המרוצים, להרגיש את האוויר הפתוח ואת העולם סביב, בצורה שאי אפשר להסביר.

אופנועים הם הרבה יותר מסתם אמצעי תחבורה, הם מייצגים אורח חיים הרפתקני ומציעים חוויה מרגשת ומלאה באדרנלין שלא ניתן להשיג בשום דרך אחרת. רכיבה על אופנוע זו חוויה ייחודית המאפשרת לכם להתחבר לכביש, לשטח או למסלול המרוצים, להרגיש את האוויר הפתוח ואת העולם סביב, בצורה שאי אפשר להסביר.
רכיבה על אופנוע פשוט שונה בתכלית מנהיגה במכונית, משאגת המנוע ועד לתחושת החופש כאשר אתם רוכבים בכבישים או בשטחים הפתוחים, זו חוויה שלמה וייחודית שמתאימה את עצמה לסוגים שונים של רוכבים באמצעות סוגי האופנועים המגוונים שיש שם בחוץ. כל אופנוע עם התכונות והמאפיינים הייחודיים רק לו.

אופנועי כביש


זהו סוג האופנועים הנפוץ ביותר. אופנועי כביש מיועדים לרכיבה בכבישים סלולים וכבישים מהירים, כאשר לרוב הם מחולקים לשתי קטגוריות עיקריות: פנאי וספורט. אופנועי פנאי מיועדים לטיולים ונסיעות למרחקים ארוכים ולכן יש להם מושבים נוחים ומקום אחסון בשפע. אופנועי ספורט מעוצבים לביצועים גבוהים וכוללים יכולות תמרון מעולות גם ובעיקר, במהירויות גבוהות. אופנועים אלו משמשים לרוב למרוצים.

אופנועי שטח


אופנועי שטח מיועדים לשימוש בשטח ובדרכים לא סלולות כמו כבישי עפר, חול ודרכים בוציות. אופנועים אלו לרוב יהיו קטנים וקלים יותר מאופנועי כביש ויש להם מאפיינים משלהם כמו למשל צמיגי שטח, מתלים לנסיעה ארוכה ומרווח גחון גבוה. אופנועים אלו משמשים גם רוכבים חובבים אשר נהנים לצאת לרכיבה בשטחים הפתוחים וגם רוכבי מוטוקרוס מקצועיים או סוגים אחרים של מרוצי שטח.

אופנועי דו-שימושי (דו"ש)


אופנועי דו שימושי מיועדים לרוכבים אשר מעוניינים ליהנות משני העולמות, מבלי להעדיף אחד על פני השני. אופנועים אלו מתאימים לרכיבה בשטח ובכביש, מה שהופך אותם לבחירה רב תכליתית. אופנועים אלו משלבים בין התכונות והמאפיינים של אופנועי שטח לבין התכונות והמאפיינים של רכיבת כביש, לרוב המתחילים יסתפקו באופנועי 125 סמ"ק בעוד שהמתקדמים יעדיפו אופנועי 500 סמ"ק.

מה זה סמ"ק ומה ההבדל בין אופנועי 125 סמ"ק לאופנועי 500 סמ"ק?


סמ"ק מייצג סנטימטר מעוקב והוא מודד את נפח המנוע. ככל שהסמ"ק גבוה יותר כך המנוע יהיה חזק יותר בהתאם. אופנועי 125 סמ"ק למשל נחשבים בדרך כלל לאופנועים אשר מיועדים לרוכבים מתחילים, שרק גילו את אהבתם לרכיבה, בעוד שאופנועי 500 סמ"ק יהיו חזקים יותר ויתאימו לרוכבים מנוסים, או לחלופין, לנסיעות למרחקים ארוכים יותר.
באופן כללי, ההבדל בין אופנועי 125 סמ"ק לבין אופנועי 500 סמ"ק בא לידי ביטוי בעיקר בכמות הכוח ובמהירות שהאופנוע יכול לייצר. לרוב עם אופנוע 125 סמק ניתן לנסוע במהירות מרבית של כ- 60-70 קמ"ש, בעוד שאופנוע 150 סמ"ק יכול להגיע למהירות של עד 100 קמ"ש ואף יותר. בנוסף, ברוב המקרים, אופנוע 500 סמ"ק יציע יותר מומנט ותאוצה, מה שיכול להפוך אותו למתאים יותר עבור רכיבה על כבישים מהירים או עבור תנאי שטח מאתגרים יותר.

מטרו מוטור - מגוון רחב של סוגי אופנועים תחת קורת גג אחת

יש המון סוגי אופנועים, כל סוג מיועד למטרות וסגנונות רכיבה שונים, וניתן אפילו למצוא סוגי אופנועים שמשלבים בין אהבות וכוללים את כל התכונות והאביזרים לרכיבת שטח וכביש בו זמנית.
בין אם אתם מחפשים אופנועי שטח, בין אם אופנועי כביש ובין אופנועי דו"ש, אצלנו תוכלו למצוא סוגי אופנועים של המותגים המובילים בעולם, ולבחור את האופנוע המתאים לכם ביותר מבחינת נפח המנוע (סמ"ק), מטרת וסוג הרכיבה שאתם מעדיפים והתקציב שעומד לרשותכם.
בין אם אתם רוכבים ותיקים ובין אם מתחילים, המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם לבחור את האופנוע הנכון ביותר עבורכם!